Zapraszamy na seminarium z udziałem prof. Aldo Madariagi zatytułowane „Neoliberalizm w Ameryce Łacińskiej i Europie Wschodniej: Skąd? Dokąd?”. Seminarium odbędzie się w dniu 9-go maja 2024 r. w godz. 15:00-16:30 Na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego ul. Karowa 18, sala 104. Gość będzie online a seminarium odbędzie się w języku angielskim.
Aldo Madariaga jest adiunktem na Uniwersytecie Diego Portales i pracownikiem naukowym Centrum Studiów nad Konfliktami Społecznymi i Spójnością w Santiago, Chile. Stopień doktora uzyskał na Uniwersytecie w Kolonii w Instytucie Badań nad Społeczeństwami Maxa Plancka. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na ekonomii politycznej, polityce gospodarczej i rozwoju, w szczególności roli biznesu w polityce pieniężnej i przemysłowej oraz polityce środowiskowej. Jest dyrektorem grupy Max Planck UDP – Wyzwania Zielonego Wzrostu. Jego książka “Neoliberal Resilience. Lessons in Democracy and Development from Latin America and Eastern Europe” (Princeton University Press, 2020) została wyróżniona kilkoma nagrodami.