Dr hab. Adam Gendźwiłł wyznaczony na funkcję zastępcy przewodniczącego Rady NAWA

Z dumą informujemy, że Dr hab. Adam Gendźwiłł został wyznaczony na funkcję zastępcy przewodniczącego Rady NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) została powołana w 2017 r. Jej misją jest wzmocnienie potencjału polskiej nauki i szkolnictwa wyższego poprzez wymianę i współpracę międzynarodową, a także realizację programów adresowanych do studentów oraz kadry naukowej z Polski i zagranicy.

Głównym zadaniem Rady NAWA jest przygotowywanie propozycji wieloletnich kierunków działania i rozwoju Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Rada opiniuje również roczne plany działania tej instytucji i jej sprawozdania, a także regulaminy programów oraz system oceny wniosków. Do końca obecnej kadencji (2025 r.) we współpracy z MNiSW aktywnie włączy się również w prace nad krajową strategią umiędzynarodowienia nauki i szkolnictwa wyższego.