We use cookies on this site to enhance your user experience. Do You agree?

Action for Interactive Anti-Polarisation Learning Experiences for a Better Democracy

Rodzaj grantu: Erasmus +

Jednostka przyznająca grant: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

STRESZCZENIE

Projekt ActIPLEx ma na celu zwalczanie społecznej polaryzacji wśród młodych ludzi poprzez edukację na temat zagrożeń związanych z polaryzacją oraz zwiększanie zrozumienia mechanizmów odpowiedzialnych za ten proces. Za pomocą gry edukacyjnej i symulacji społecznych stworzymy doświadczenia edukacyjne dla uczniów i szerszej publiczności, a także otwarte zasoby edukacyjne na temat polaryzacji i dialogu, aby motywować młodych ludzi do zachowań chroniących przez polaryzacją w sytuacjach, z którymi spotykają się w życiu.
W ramach projektu ActIPLEx:
-Opracujemy zestaw interaktywnych doświadczeń edukacyjnych w formie kursu online typu MOOC na platformie Futurelearn oraz kursów online na platformach edukacyjnych Uniwersytetu w Tartu i Uniwersytetu Warszawskiego
-Zaplanujemy, przetestujemy, udoskonalimy i przeprowadzimy interaktywne warsztaty oparte na grze edukacyjnej dotyczące polaryzacji i dialogu, w tym edukacyjne symulacje społeczne.
-Wdrożymy i będziemy promować format warsztatów oraz kursy online w ramach partnerstwa i dla szerszej publiczności (Sojusz 4EU+, szkoły).
W ramach projektu planujemy dotrzeć do różnych grup odbiorców, w tym ponad 1000 uczestników MOOC na Futurelearn, ponad 250 uczestników otwartych kursów online na platformach uniwersytetów partnerskich oraz ponad 200 studentów biorących udział w warsztatach opartych na grze edukacyjnej. Opracujemy zestaw otwartych zasobów edukacyjnych dla nauczycieli: filmy, quizy, materiały tekstowe, eksperymenty z symulacjami społecznymi oraz grę edukacyjną, a także będziemy promować te materiały podczas trzech warsztatów dla nauczycieli akademickich. Format warsztatu opartego na grze będzie również testowany w 2-4 szkołach średnich. Wszyscy uczestnicy kursów i warsztatów będą lepiej przygotowani do rozpoznawania, rozumienia i zapobiegania społecznej polaryzacji.

 

Zespół projektu ACTIPLEX, Warszawa, kwiecień 2024, fot. Szymon Łaszewski